Регулювання дотягувача дверей – три порушення та три правила
Якщо хочеться відрегулювати дотягувач своїми руками, ви повинні знати основні причини, через які двері перестають правильно зачинятися. Відповідно прочитавши цю статтю ви з легкістю вирішите це питання або принаймні будете добре проінформовані, що теж непогано (обізнаний означає озброєний, особливо від недобросовісних майстрів).
1.Як відрегулювати дотягувач, щоб двері не ляскали
Практично на всіх дотягувачах дверей є регулювальні гвинти, які знаходяться під кришкою корпусу або в бічній частині. Маркують їх цифрами 1 та 2 (іноді присутні 3 та 4 т.д.). Гвинт із цифрою 1 – означає регулювання основної швидкості зачинення дверей, гвинт із цифрою 2 – регулює зачинення дверей, тобто закриття останніх 10 градусів. Принцип роботи гвинтів простий - чим більше ми його затягуємо (за годинниковою стрілкою) тим повільніше буде швидкість закривання дверей, відповідно при відпусканні гвинта (проти годинникової стрілки) швидкість закривання буде збільшуватися. Такі маніпуляції з регулюваннями потрібно проводити по трохи (по 10-15 градусів) і щоразу перевіряти зміни у зачиненні дверей.
Дуже важливо під час регулювання не можна викручувати регулювальний гвинт повністю (він не повинен виходити за площину корпусу) – це може привезти до витікання олію, що призведе до заміни дотягувача на новий .
Виходячи з вище сказаного при грюканні дверей, ви повинні затягувати регулювальний гвинт під цифрою 2. На жаль, не всі виробники сумлінні і встановлюють гвинт для регулювання захлопу, через що доводиться регулювати дотягувач тільки одним гвинтом, що вкрай незручно і не завжди дає позитивний результат. У таких випадках краще зробити заміну дотягувача зі стандартними двома регулюваннями.
Іноді не можна уникнути гучного захлопування дверей. Пов'язано це з засувками, які зустрічаються в електромеханічних та кодових замках, вони мають дуже жорсткі пружини та вимагають великого зусилля при зачиненні дверей.
Сильне грюкання дверей буває через витікання олії, оскільки плавне закриття відбувається за рахунок перетікання олії в корпусі, а якщо її там немає, тоді дотягувач починає працювати як звичайна пружина. Якщо бачите на дотягувачі краплі олії — це однозначна заміна дотягувача. Течуть дотягувачі лише через низьку якість або тривалий термін дії.
2.Що робити, якщо дотягувач не зачиняє двері
Першим що потрібно зробити це відпустити регулювальні гвинти (подробиці налаштування читаємо вище).
Другим фактором є легке закриття дверей. Тобто петлі двері повинні бути регулярно змащені і двері не повинні мати затирань по рамі або перешкод до закриття. Обов'язково перевіряємо роботу дверей на закривання без дотягувача.
Третє правильний підбір дотягувача за класом. Треба розуміти, що дотягувач повинен відповідати ширині та вазі дверей. Наприклад, дотягувач з характеристиками до 60кг поставили на 80кг двері в результаті швидке зношування дотягувача і не повне закриття дверей. Дізнатися чи відповідає ваш дотягувач чи ні можна простим способом, поміряйте довжину та висоту корпусу та випишіть назву виробника. Потім в інтернеті за брендом та розмірами ви дізнаєтеся про всі характеристики даної моделі.
3.Як полегшити відчинення дверей з дотягувачем
Перше це правильний підбір за вагою та шириною дверей, про який говорили вище. Наприклад, доводчик з характеристиками до 100кг встановлений на двері до 60кг або на двері з маленькою шириною до 700мм. Дуже часто люди роблять помилку при покупці і беруть нібито із запасом за вагою, ну типу щоб точно зачинилися двері, але ці запаси призводять до того, що старим і дітям дуже важко відчинити двері. В результаті при невідповідності дотягувача та дверей кращим рішенням буде заміна дотягувача.
Друге – це правильність монтажу. Наприклад, якщо дотягувач був встановлений ближче до центру дверей, тоді важіль відриву дверей невеликий і відчинити двері буде важко. Для правильного встановлення дотягувача читаємо інструкції, в яких все прописано за міліметрами.
Кращим рішенням для полегшення відкриття дверей буде зміщення дотягувача по горизонтальній осі ближче до петлі дверей, що збільшить важіль впливу.
Три правила точної роботи дотягувача
1.Легке та безперешкодне закриття та відкриття дверей
2.Відповідність дотягувача вазі та ширині дверей
3.Якісний монтаж
Трохи про монтаж
Ми багато бачили нестандартних установок дотягувачів і це здебільшого давало негативний результат. Важливо знати, що дотягувачі накладного типу ставляться тільки на двері або на дверну коробку (раму). Не треба вигадувати щось своє – це типу встановлення дотягувача на стіну чи стелю. Якщо хочете, щоб усе працювало належним чином, читайте уважно інструкції з монтажу.